Logo Wiha
Przejdź do treści

Dobór bitów

Nigdy dotychczas dobór bitów nie był tak szybki i łatwy.
– z nową koncepcją bitów firmy Wiha wystarczy jedno spojrzenie na śrubę i już wiesz…
Nigdy dotychczas użytkownicy nie mieli możliwości tak łatwego, szybkiego, intuicyjnego doboru bitów typu „impact perfect”. Podział asortymentu bitów firmy Wiha na trzy kategorie oznaczone różnymi kolorami upraszcza radykalnie ich dobór – również w przyszłości. Wszystkie bity firmy Wiha są idealnie przystosowane do normalnego wkręcania i wykręcania śrub, do stosowania z wkrętakami bądź wkrętarkami udarowymi. Dzięki niezwykle prostej klasyfikacji opartej na kształcie śrub nowa koncepcja bitów umożliwia dobór bitu do każdej śruby w bardzo krótkim czasie. Aby znaleźć właściwy bit w ciągu paru sekund według nowej koncepcji, wystarczy jedno spojrzenie na śrubę, jej kolor oraz symbol bitu.
Prosta koncepcja – prosta instrukcja: Do śrub z łbem ustawionym dolną częścią pod kątem 90° względem gwintu, przylegającym raczej płasko do powierzchni materiału, należy stosować nowe bity T oznaczone kolorem niebieskim. Do obsługi śrub z łbem ustawionym dolną częścią pod kątem większym od 90°, tj. przeważnie wpuszczanym, najlepiej nadają się bity Y oznaczone kolorem żółtym. W przypadku obu wersji śrub optymalną opcję stanowią czerwone uniwersalne bity TY. Gotowe.

Należy podkreślić, że dzięki wydłużeniu stref skrętnych w nowej technologii produkcji bitów (opatentowana przez firmę Wiha) przedłuża się przynajmniej 120-krotnie okres żywotności wspomnianych bitów m.in. w porównaniu z bitami standardowymi produkowanymi dotychczas przez firmę Wiha. Skrócenie czasu wymiany bitów pozwala na oszczędność nakładu pracy i pieniędzy.
Kolory żółty, niebieski i czerwony będą w przyszłości kształtować wizerunek asortymentu bitów firmy Wiha i radykalnie upraszczać ich dobór. W tym przypadku decydujące znaczenie ma kształt łba śruby.
Możliwe jest również zwiększenie płynności pracy i uproszczenie przejścia od normalnej do udarowej metody wykonywania połączeń śrubowych. Stąd poszukiwanie zagubionych bitów opłaca się – również w przyszłości. Aby można je było łatwiej odnaleźć, bity są pokryte specjalnymi powłokami UV w kolorach niebieskim, żółtym i czerwonym, które „świecą” światłem fluorescencyjnym po ich oświetleniu np. za pomocą latarki firmy Wiha.
Przyczynkiem do kompleksowej reorganizacji koncepcji bitów stały się wyniki badań rynku i klientów firmy Wiha. Oceny pracowników handlu i klientów dowodzą, że pragną oni z większą łatwością poruszać się po tematyce „wyboru bitów w ramach aktualnej, silnie zróżnicowanej i często niejasnej oferty rynkowej”. Ronny Lindskog, Sales and Marketing Manager firmy Wiha, mówi z przekonaniem: „Do tej pory częstym wyzwaniem dla klientów i ich doradców handlowych było znalezienie w bardzo kompleksowej dziś ofercie bitów rozwiązania odpowiadającego danemu zastosowaniu. Obecnie m.in. dzięki podziałowi produktów jedynie na trzy grupy różniące się powłoką UV udało się nam stworzyć kompleksową ofertę dla profesjonalistów, spełniającą najwyższe standardy żywotności, uniwersalności i funkcjonalności. Nie mogę sobie wyobrazić prostszej koncepcji”. Produkty firmy Wiha są przyjazne dla użytkownika już na etapie ich doboru i zakupu. Lindskog konkluduje: „Profesjonaliści powinni wykorzystywać swój cenny czasu na pracę, a nie tracić go na szukanie, dobieranie i ciągłą zamianę bitów”. Nowe bity będą dostępne w handlu specjalistycznym w odpowiedniej ekspozycji całej koncepcji, w formie praktycznych zestawów. Do wszelkich prac wystarczy jedna rękojeść...
Dzięki zastosowaniu prostych symboli w postaci znaków i figur geometrycznych oraz przyjaznych dla użytkownika środków komunikacyjnych dobór bitów staje łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wyszukiwarka bitów firmy Wiha umożliwia odnalezienie właściwego bitu w ciągu kilku sekund.

Te łatwo rozpoznawalne bity posiadają 120-krotnie dłuższą żywotność, powłokę fluorescencyjną i nadają się do stosowania we wkrętakach i wkrętarkach standardowych i udarowych.
Poszukiwanie zagubionych bitów ma przyszłość, ponieważ czynność tę ułatwia ich powłoka fluorescencyjna. Nowe mocne bity typu „impact perfect” można z łatwością wyszukiwać spośród wielu innych za pomocą odpowiedniego oświetlenia.
Wróć do spisu treści